Nominácie na Oscara 2021: Úplný zoznam tohtoročných nominácií na Oscara
- Kategórie: Novinky
Nominácie na Oscara sú tu! 93. ročník udeľovania Oscarov bude vyzerať na rozdiel od iných obradov v histórii z niekoľkých dôvodov, ale obchod v pondelok skoro ráno prebiehal ako obvykle s rôznymi kandidátmi. Akadémia vôbec prvýkrát upustila od požiadavky, že na získanie Oscara musí mať film obmedzené divadelné predstavenie. Toto vzdanie sa práva bolo výsledkom pandémie, počas ktorej boli divadlá zatvorené a väčšina veľkých štúdií sa rozhodla odložiť svoje veľké filmy na rok 2021.
Výsledkom však je, že je zmiešaných niekoľko filmov, ktoré debutovali pri streamovaní, čo vedie k ľahkej prístupnosti pre väčšinu tohtoročných nominovaných na najlepší film.
David Fincher je Mank vedie balíček s ohromnými 10 nomináciami, čo nie je celkom prekvapujúce, pretože sa predpokladalo, že čiernobiely film Netflix sa vyčistí v technických kategóriách. Ďalším v poradí je Amazon Sound of Metal a A24 Výhražné , obaja dosiahli celkovo sedem nominácií. A potom je to viacnásobná kravata ako Nomadland , Judáš a čierny Mesiáš , Nádejná mladá žena a Súdny proces v Chicagu 7 všetci získali šesť nominácií.
Čoskoro budeme mať o tejto téme čo najskôr, ale zatiaľ si pozrite celý zoznam nominácií na Oscara. 93. Oscar sa bude vysielať naživo na stanici ABC 25. apríla, pričom televízne vysielanie bude produkovať spoločnosť Jesse Collins , Stacey Sher a Steven Soderbergh .
Obrázok cez Warner Bros.
Najlepší film
Otec
Judáš a čierny Mesiáš
Mank
Výhražné
Nomadland
Nádejná mladá žena
Sound of Metal
Súdny proces v Chicagu 7
Najlepší režisér
Thomas Vinterberg - Ďalšie kolo
David Fincher - Mank
Lee Isaac Chung - Výhražné
Chloe Zhao- Nomadland
Emerald Fennell - Nádejná mladá žena
Najlepší herec
Ahmed Rice - Sound of Metal
Chadwick Boseman - Čierne dno Ma Raineyovej
Anthony Hopkins - Otec
zadarmo nové filmy na amazon prime
Gary Oldman - Mank
Steven Yeun - Výhražné
Obrázok cez Netflix
Najlepšia herečka
Viola Davis - Čierne dno Ma Raineyovej
Druhý deň - USA vs. Billie Holliday
Vanessa Kirby - Kúsky ženy
Frances McDormand - Nomadland
Carey Mulligan - Nádejná mladá žena
Najlepší herec vo vedľajšej úlohe
Sacha Baron Cohen - Súdny proces v Chicagu 7
Daniel Kaluuya - Judáš a čierny Mesiáš
Leslie Odom ml. - Jedna noc v Miami
Paul Raci - Sound of Metal
LaKeith Stanfield - Judáš a čierny Mesiáš
Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe
Maria Bakalova - Borat Následný Moviefilm
Glenn Close - Hillbilly Elegy
Olivia Colman - Otec
Amanda Seyfried - Mank
Yuh-Jung Young - Výhražné
Najlepší pôvodný scenár
Judáš a čierny Mesiáš - Will Berson a Shaka King
Výhražné - Lee Isaac Chung
Nádejná mladá žena - Emerald Fennell
Sound of Metal - Darius Marder a Abraham Marder
Súdny proces v Chicagu 7 - Aaron Sorkin
Obrázok prostredníctvom funkcií zaostrenia
Najlepší adaptovaný scenár
Borat Následný Moviefilm - Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Dan Swimer, Peter Baynham, Erica Rivinoja, Dan Mazer, Jena Friedman a Lee Kern
Otec - Christopher Hampton a Florian Zeller
najlepšie sci -fi televízne relácie na hulu
Nomadland -Chloe Zhao
Jedna noc v Miami - Kemp Powers
Biely tiger - Ramin Bahrani
Najlepší medzinárodný film
Ďalšie kolo - Demark
Lepšie dni - Hongkong
Kolektívne - Rumunsko
Muž, ktorý predal svoju kožu - Tunisko
Quo Vadis, Aida? - Bosna a Hercegovina
Najlepší dokumentárny film
Kolektívne
Crip Camp
Krtko
Môj učiteľ chobotnice
Čas
Najlepší dokumentárny film - krátky námet
Colette
Koncert je rozhovor
Nerozdeľujte sa
Hunger Ward
Pieseň lásky pre Latashu
Obrázok cez Disney + / Pixar
Najlepší animovaný hraný film
Ďalej
Cez Mesiac
Film Ovečka Shaun: Farmageddon
Duša
Wolfwalkers
Najlepší strih filmu
Otec
Nomadland
najlepší film na Netflixe, júl 2020
Nádejná mladá žena
Sound of Metal
Súdny proces v Chicagu 7
Najlepšia kamera
Judáš a čierny Mesiáš
Mank
Správy zo sveta
Nomadland
Súdny proces v Chicagu 7
Najlepší produkčný dizajn
Otec
Čierne dno Ma Raineyovej
Mank
Správy zo sveta
Princíp
Obrázok cez Warner Bros.
mocné kačice (televízny seriál)
Najlepší kostýmový dizajn
Emma.
Čierne dno Ma Raineyovej
Mank
Mulan
Pinocchio
Najlepšie líčenie a kaderníctvo
Emma.
Hillbilly Elegy
Čierne dno Ma Raineyovej
Mank
Pinocchio
Najlepšie vizuálne efekty
Láska a príšery
Polnočná obloha
Mulan
Jediný Ivan
Princíp
Najlepšie pôvodné skóre
Da 5 Bloods
Mank
Výhražné
Správy zo sveta
Duša
Najlepšia pôvodná pieseň
'Bojovať za teba' - Judáš a čierny Mesiáš
„Hear My Voice“ - Súdny proces v Chicagu 7
„Husavik“ - Eurovízia
„Ja Si (videný)“ - Život pred nami
'Hovor teraz' - Jedna noc v Miami
Obrázok cez Netflix
Najlepší zvuk
Chrt
Mank
Správy zo sveta
Duša
Sound of Metal
Najlepší krátky hraný film
Cítim sa skrz
Listová miestnosť
Darček
Dvaja vzdialení cudzinci
Biele oko
Najlepší animovaný krátky film
najzábavnejšie epizódy, vždy je slnečno
Nora
dreamjay
Ak sa niečo stane, milujem ťa
Opera
Áno, ľudia